Trabzon’da Gezilecek Yerler

Güzel mi güzel doğası, köklü geçmişi ve kendine has kültürüyle Trabzon, Doğu Karadeniz illeri arasında en çok tercih edilen ve en çok sevilen şehirlerden biridir. Tarihte farklı imparatorluklara başkentlik yapmış olan Trabzon’da Gezilecek Yerler listesini sizler için hazırladık. Eğer Trabzon’a gelmeyi ve gezmeyi düşünüyorsanız Trabzon Oto Kiralama Firmaları sayesinde bir araç kiralayıp siz de gezebilirsiniz. Karadeniz ve Zigana Dağları arasında olan bu güzel şehri şahsi arabayla gezerek hem tarihi öğrenebilir hem de boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Trabzon gerek tertemiz havası gerek ise eşsiz manzarasıyla tüm ziyaretçilerini mutlu etmeyi başarıyor.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Hemen her yıl milyonlarca turisti ağırlamayı başaran Trabzon’da yeni insanlarla tanışmak, yemeklerini yemek, yaylalarını gezmek ve tarihini keşfetmek için yapacağınız şey çok basit. Otobüsle ya da uçakta bu şehre gelip Trabzon Rent A Car firmaları içerisinde yer alan bir firmadan araç kiralayarak gezinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İşte, Trabzon’da Gezilecek Yerler…

Uzungöl ve Karester Yaylası

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Gerek kışın gerek ise yazın yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Uzungöl, hemen her mevsimde siz değerli ziyaretçilerine farklı aktiviteler sunmaktadır. Uzungöl de gezilecek yerler arasında yer alan Karester Yaylası da önemli tarihi dokuya sahip bir yer. Trabzon’da rahatlıkla gezebilmeniz için yapmanız gereken en önemli şey Trabzon Araç Kiralama işlemi olmaktadır. Araç kiraladığınız takdirde istediğiniz gibi gezecek ve kendinizi mutlu etmeyi başaracaksınız.

Haldizen Yaylası

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’un en çok bilinen yerlerinden biri olan Uzungöl’ün oluşmasına katkı sağlayan Haldizen Yaylasını Trabzon’a gidipte görmemek olmak, Demirkapı ile Karakaya Dağlarının en üst kısmında yer alan ve buzul göllerden gelen sular Haldizen Deresine akmakta ve sonrasında da Uzungöl’ün oluşumuna katkı sağlamaktadır. Demirkapı Yaylası olarak da bilinen Haldizen Yaylası, Trabzon Şerah Köyüne 16 Kilometre uzaklıktadır.

Şekersu Yayları

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Bilinen eski adıyla Sakarsu Yaylası olarak bilinen bu yayla gerek doğal güzellikleri gerek ise köy enstitüsüne sahip olması nedeniyle tercih edilen gezi mekanlarından biri olmaktadır. Eğer buraya yaz aylarında giderseniz hem keyifli bir tatil yapacak hem de kolaylıkla yaylaya çıkabileceksiniz.

Hakkında Özlem Ege

Check Also

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralaması yapmak özellikle en çok araştırılması gereken konular arasında yer almaktadır. Mutlaka araç kiralama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.