Trabzon Turist Kiralık Araç Tercihi

Trabzon turist kiralık araç tercihi ve havalimanı oto kiralama hizmet detayları. Profesyonel araç filosundan oluşan kiralık araç dünyası, yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihidir. Ülkemizde gurbetçiler, mayıs ayından itibaren ülkemize giriş yapmaya başlar.

Eylül ayına kadar bu yoğunluk devam eder. Almanya başta olmak üzere, Fransa, İngiltere, İsviçre, İsveç ve Norveç ülkelerinden gurbetçiler akın akın gelmektedir. Ülkemizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda gurbetçilerin tercihi rent a carhizmetidir. Lüks ve aynı zamanda pahalı olan yeni nesil araçları uygun fiyat seçenekleriyle kiralayabilirsiniz.

Trabzon Turist Kiralık Araç Tercihi
Trabzon Turist Kiralık Araç Tercihi

Trabzon Turist Kiralık Araç Hizmeti

Tatilciler için en önemli konu konforlu ve aynı zamanda gönlünce gezmektir. Bunun için kiralık araç en iyi seçenektir ve oldukça konforlu bir seçenektir. Gurbetçiler uçaktan iner inmez rahat bir şekilde yakınlarının yanına gitmek ister. Ancak Türkiye’deki yakınlarına ulaştıktan sonra Türkiye’de gezilecek yerleri gezmek için toplu taşıma araçları konfordan uzaktır. Ayrıca bagajla gezmek de zordur. Bu nedenle en iyi tercih konforlu kiralık araçlardır.

Sadece Türk kökenli turistler değil yabancı kökenli turistler de kiralık araç hizmetini tercih etmektedir. Kiralanan araç ile Türkiye sınırları içerisinde gönlünüzce gezebilirsiniz. Servis ve kasko imkanına sahip olan rent a car sektörü, lüks ve aynı zamanda pahalı araçların uygun fiyata kiralama imkanı sunmaktadır.

Yurt Dışından Gelenlerin Tercih Ettiği Araçlar

Ülkemizde kiralık araç kategorisinde her türlü aracı bulmak mümkündür. Herkes için popüler bir araç markası bulunuyor. Her ülkede tercih edilen ve alışkanlık haline gelmiş araç modeli bulunuyor.  Yurt dışından gelenler kendi ülkelerinde popüler olan ve günlük hayatta tercih edilen araçları kiralıyor. Avrupa’dan gelen Türk kökenli gurbetçi vatandaşlarımız genellikle sedan ve dizel türü araçları kiralıyor.

Kiralık araç kategorisinde, fiyatın ekonomik olması ve bunun yanında kaliteli olması önemli bir konudur. Aile tipi araç kategorisinde jeep türü araçlar ön plandadır. Orta segment araçlar kalite ve uygun fiyat özelliğine sahiptir. Üst segment araçlar ise maksimum kalite özelliği sayesinde herkesin gözdesi durumundadır. Avrupa ve Amerika’dan gelen turistlerin çoğunluğu üst segment araç modellerini tercih etmektedir.

Yurt dışından gelen turistler, geldikleri ülkede popüler olan araçlara daha fazla ilgi göstermektedir. Her ülkede popüler araç markası bulunuyor. Bu popülerlik kiralık araç tercihini de doğrudan etkiliyor.

Kiralık Araç Modelleri

Jeep türü araçlar, genellikle kırsal bölgeleri ziyaret eden turistlerin tercih ettiği araç modelidir. Kiralık araç kategorisinde tercih yapılırken fiyatın yanı sıra aracın kalitesi ve yakıt özellikleri göz önüne alınmaktadır. Mercedes, Audi ve benzeri üst segment araç modellerinin yanı sıra orta segmentli araçlar da bu kategoride tercih edilmektedir.

Ailece ülkemize gelen gurbetçi vatandaşlarımız aile tipi yedi kişilik araçlara daha fazla ilgi göstermektedir. Bu araçların geniş olması ve aynı zamanda bagajının hacimli olması, bu araçlara olan ilgili artırmaktadır. Mercedes, Audi, Renault grubunda yer alan araçlar yurt dışından gelenlerin en çok tercih ettiği araç modelleridir. Rand Rover, Kıa ve Hundaı jeep modelleri turistlerin ilgi odağında yer almaktadır.

İş Dünyası ve Tatilciler İçin Pratik Çözüm

Ülkemize tatil için gelen turistlerin tercihi gezeceklerin yerin coğrafi yapısına göre farklılık göstermektedir. İş gezisine gelenler genellikle şehir içinde seri kullanım özelliğine sahip dizel araçları tercih etmektedir. Dizel araçların yakıt açısından ekonomik olması ve performans açısından üst seviyede olması kiralık araç modellerine olan ilgiyi artırmıştır.

Avrupa’dan gelenler genellikle otomatik vitesli modelleri tercih etmektedir. Bunun nedeni Avrupa’da otomatik vitesli araçların yaygın olması ve düşük modelli araçların tercih edilmemesidir. Ülkemize gelen turistlerin genel tercihi bu yöndedir. Klima, abs ve diğer ful özellikler de aranan nitelikler arasında yer almaktadır. Akdeniz bölgesine tatile gelen turistler klimalı olan araçları tercih etmektedir.

Hakkında Murat Yıldız

Check Also

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon havalimanı rent a car hizmetleri: Günümüz kiralık araç sektöründe oto kiralamada havalimanı seçenekleri öncelikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.