Trabzon Rent A Car Kasko Ne İşe Yarar?

Bir yerden bir yere gidebilmek için ya taksiyi, ya da toplu taşımaları tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle şehir dışından gelen kişiler Trabzon içerisinde bir yere gidebilmek için araç kullanmaktadır. Mesafe uzak olduğu için genelde tercih edilen kiralık araçlar, imdadınıza yetişebilir. Trabzon Oto Kiralama firmaları sayesinde kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralarken karşınıza çıkan Trabzon Rent A Car Kasko, kiralık araç alacaklar tarafından merak edilmektedir.

Trabzon Rent A Car Kasko Ne İşe Yarar?

Trabzon Rent A Car Kaskoları ticari amaçla kiralanan araçlar için yapılan bir kasko türüdür. Herhangi bir kaza durumunda kendi aracınızda olan hasarı karşılamak ve mağduriyeti gidermek amaçlı olup, poliçeden poliçeye göre teminatları farklılık göstermektedir. Bu tür kaskolar teminata göre çekici hizmeti ve kaza başına göre ödeme tutarları değişiklik göstermektedir. Peki, Kasko ne işe yarar?

Kasko Ne İşe Yarar?

Trabzon Araç Kiralama firmalarından araç kiralamayı düşünüyorsanız fakat kaskonun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız sizlere kaskonun ne işe yaradığından bahsetmek istiyoruz. Kasko, herhangi bir kaza veya hasar durumunda aracın maddi hasatlarını ve manevi tazminatları öder. Aslında kasko, garanti anlamına da gelir. Zorunlu trafik sigortası da çift taraflı kaza durumunda çarpılan aracın mağduriyetini gidermek amacıyla ödeme yapar. Fakat kasko, her iki aracın ödemesini yapmaktadır.

Bireysel Kasko ile Rent A Car Kasko Farkı Nedir?

Rent A Car kaskoları bireysel kaskoya göre daha pahalıdır. Bunun asıl sebebi de aracı kullanan kişi sabit olmadığından dolayı olası kaza durumları daha fazladır. Fakat bireysel kaskolarda kullanan kişi tek kişi olduğundan dolayı daha düşük maliyetlidir. Rent a car kaskolarında bireysel kaskolar gibi poliçelerde kaza, maddi ve manevi hasarlarda farklı teminat bedelleri uygulanır.

Rent a car kaskosu araç kiralama firmaları için hazırlanan bir kasko sigortasıdır. Trabzon Oto Kiralama işlemlerinde aynı araç farklı zamanlarda farklı kişiler tarafından kiralandığı için kasko bedeli biraz daha yüksek olmaktadır. Kaskoda yer alan muafiyet bedelleri poliçeden poliçeye farklılık gösterdiğinden ötürü mali yükümlülük farkları, sigorta firmasının sorumluluğunda olmamakla beraber, poliçe dikkate alınmalıdır.

Hakkında Özlem Ege

Check Also

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralaması yapmak özellikle en çok araştırılması gereken konular arasında yer almaktadır. Mutlaka araç kiralama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.