Trabzon Oto Kiralama Hizmeti

Trabzon oto kiralama hizmeti hakkında detaylar yazımızda. Kiralık araç dünyasının özellikle salgın hastalığın yaygın olduğu günümüzde önemi bir kat daha artmış durumdadır. Toplu taşıma araçlarında salgın hastalık riskinin maksimuma çıkmasıyla birlikte özel araçla seyahat önem kazanmaya başlamıştır. Rent a car araçları, bu riski tam anlamıyla ortadan kaldırmaktadır.

Kiralık araç dünyasında çözüm odaklı hareket eden şirketler online rezervasyonla işe başlamaktadır. Telefondan veya bilgisayardan siteye giriş yaparak istediğiniz aracı istediğiniz tarihe revize edebilirsiniz. Rezervasyon işlemleriyle birlikte seyahat tarihinde araç problemi yaşamazsınız.

Trabzon Oto Kiralama Hizmeti
Trabzon Oto Kiralama Hizmeti

Kiralık Araç Tercihi

Lüks, rahat, konforlu ve modelli araçlarla gezmek için kiralık araba seçeneği tercih edilebilir. Araç kiralayanların yaptığı en büyük hata uygun aracı kiralamamış olmalarıdır. Kiralık araç tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 1. Aracı nerede kullanacaksanız o bölgenin coğrafi yapısına uygun araç tercih etmelisiniz. Kırsal alanda araç kullanacaksanız jeep türü araçlar sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Altı alçak olan ve araziye uygun olmayan araçlar kullanıcı için sorun teşkil edecektir.
 2. Ailenizle gezmeye karar verdiyseniz aile araçlarını ön plana çıkarmalısınız. Aileniz kaç kişilik ise kişi sayısına uygun şekilde araç seçilmelidir.
 3. Şehir içinde seyahat edecekler için seri ve pratik araçlar daha kullanışlıdır. Ayrıca park sorunu yaşamamak için küçük araç tercih edilebilir.
 4. Araç tercihinde kiralama gün sayısını ve kiralık araba bedelini göz önünde bulundurarak rezervasyon işlemleri yaptırmalısınız.
 5. Ful kasko özelliğine sahip araçların kiralanması durumunda araçta meydana gelen bütün hasarlar şirket tarafından karşılanmaktadır.
 6. İklim şartlarını göz önüne alarak araç kiralama işlemi yapmak konforlu bir tatil için önemlidir.

Sedan, jeep veya hactback türü bütün araçlar bu kategoride kiralanabilir. Kiralama işleminde sözleşme imzalanmaktadır.

Trabzon Oto Kiralama Hizmeti Sözleşmesi

Rezervasyonu yapılan araçlar görevliler tarafından belirttiğiniz adrese getirilmektedir. Havalimanı rent a car hizmetlerinde görevli elemanlar, aracı uçağınızın iniş saatine uygun şekilde havalimanına getirmektedir. Uçaktan indikten sonra size özel kiralık aracınızla kalan yolculuğunuzu konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Araç teslimi anında imzalanan kiralık otomobil sözleşmesinin özellikleri şu şekildedir:

 • Kiralama işlemini gerçekleştiren kişiler ve sözleşmede adı geçen kişiler aracı kullanabilir.
 • Aracı kullanacak kişi sayısı veya sınırsız kullanım şartları sözleşmede yer almaktadır.
 • Kasko ile ilgili konular sözleşmede yer almaktadır. Sözleşme şartlarına aykırı araç kullanımı meydana geldiğinde sigorta şartları geçerliliğini yitirmektedir.
 • Sözleşme kiralama süresi boyunca geçerlidir. Aracın erken teslimatı veya geç teslimatı söz konusu olduğu zaman müşterinin bu durumu şirkete bildirmesi gerekir.
 • Aracı kullanacak kişinin trafikten men veya ehliyet sorunu olmaması gerekir.
 • Kiralama işlemlerinde sigorta şirketlerinin belirlediği prosedüre göre hareket edilmektedir.
 • Sözleşmede kiralayan kişinin kimlik bilgileri, adres bilgileri ve aracın kimlik bilgileri yer almaktadır.
 • Kiralama işlemlerinde güncel kiralık araba verileri dikkate alınmaktadır.

Araç Kiralama Süresi

Kiralama işlemleri günlük gerçekleşebildiği gibi aylık veya yıllık da gerçekleşebilir. Kiralama işlemlerinde günlük veya aylık ücret, kiralama süresi ile çarpılmaktadır. Kiralama işlemlerinde müşteri aracı zamanında teslim etmelidir. Zamanında teslim edilmeyen araçlardan müşteri sorumludur ve ek ücret söz konusudur.

Araç kiralama hizmeti 365 gün devam eden bir sektördür. Yılın her gününde istenilen süre zarfında araç kiralamak mümkündür. Şirket bazında yıllık kiralama seçenekleri daha ekonomiktir. Kiralama süresi arttığı zaman kiralama ücreti düşer. Bazı durumlarda kampanya düzenlenmektedir ve bu kampanya ile indirimli kiralık araba imkanı elde edilmektedir. Kiralanan araçlar Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir.

Hakkında Murat Yıldız

Check Also

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon havalimanı rent a car hizmetleri: Günümüz kiralık araç sektöründe oto kiralamada havalimanı seçenekleri öncelikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.