Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon havalimanı rent a car hizmetleri: Günümüz kiralık araç sektöründe oto kiralamada havalimanı seçenekleri öncelikle tercih edilmektedir. Rent a car hizmetinde oto kiralama hizmeti uçak yolcuları için büyük kolaylık sağlayan önemli bir konudur. Uçak yolcuları uçaktan indikten sonra kiraladıkları araca binerek kalan yolculukta rahat etmektedir. Navigasyon seçenekleriyle uçaktan inen yolcular istedikleri adrese kolayca ulaşabilmektedir. Kiralık araba bu konuda tercihte ilk sırada yer alıyor.

Havaalanından araç kiralayan tatilciler tatil beldelerinde kısa sürede çok yer gezebilmektedir. Özellikle Karadeniz bölgesinde tarihi yerlerin ve doğal güzelliklerin fazla olması kiralık araç seçeneğine olan ihtiyacı artırmaktadır. Kısa süreli tatillerde çok yer gezebilmek için konforlu bir araç kiralamak en iyi çözümdür.

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları
Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

İş gezilerinde de kiralık araçlar büyük kolaylık sağlayan araçlardır. İş gezilerinde birden fazla adrese gidebilmek için toplu ulaşım araçlarını tercih etmek hem yorucudur hem da zaman alır. Kiralık araçla işler kısa sürede biter ve şehirde tur atmak için zaman kalır. Kiralık araçla iş seyahatine gidenler arta kalan zamanı tatile dönüştürmektedir. Havalimanı kiralık araba hizmetinde araçlar uçağa binmeden önce teslim edilmektedir. Bu şekilde hiçbir ulaşım aracına gerek kalmadan kiralık aracı tatil bitene kadar kullanılabilir.

Trabzon havalimanı rent a car ve sözleşme

Rent a car hizmetinde istediğiniz aracı seçtikten sonra ekipler istediğiniz adrese kiralamak istediğiniz aracı kısa süre zarfında getirmektedir. Kiralama işleminin resmiyete dönüştürülebilmesi için kiralama sözleşmesinin yapılması gerekir. Sözleşme hukuki problemlerin önüne geçmek ve daha huzurlu bir şekilde kiralık araç kullanmak için gerekli bir sözleşmedir. Sözleşmenin genel özellikleri şu şekilde değerlendirilebilir:

  • Sözleşme aracı kiralayanla aracı kiraya veren şirket arasında yapılır.
  • Herhangi hukuki bir sorunda sözleşme şartları delil olarak kabul edilir.
  • Aracı kiralayan kişinin aracı hangi şartlarda kullanabileceğine karar veren kiralık araba sözleşme kiralama süresi boyunca geçerlidir.
  • Aracın kaskosu sözleşme şartları ile paralel özelliklere sahiptir. Sözleşme şartlarına aykırı kullanımlar sigorta şartlarına da yansımaktadır.
  • Aracı kiralayan kişi sözleşmeye aracı kullanacak kişinin adını yazdırmak zorundadır. Aksi halde araç hem sigorta dışı kalır hem de herhangi bir zararda mesuliyet aracı kiralayan kişiye ait olur.
  • Oto kiralamanın profesyonellik istediği bu sektörde sözleşme şartlarına uyulmadığı zaman araç geri alınır. Kiraya verme, suç teşkil eden işlerde kullanma ve aracı kötü kullanma gibi durumlarda şirket aracı alır.
  • Aracın geç teslim edildiği vakit şirket ücret talep edebilir.
  • Aracın servis, kasko, zorunlu muayene ve zorunlu sigorta gibi bütün masrafları aracı kiraya veren şirkete aittir. Kiralık araba işlemlerinde müşteri sadece kirayı öder.

Sözleşme imzalandıktan sonra artık resmen araç kiralayan kişiye kiralanmış olur. Kiralama süresi öncesinde araç teslimatı yapılabilir. Ancak bu kategoride firma iade şartları değerlendirir. Aracın kiralama süresini uzatmak isterseniz bu konuda firmayı arayıp yeni bir sözleşme talep etmelisiniz.

Hakkında Murat Yıldız

Check Also

Online Trabzon Araç Kiralama Hizmeti

Online Trabzon Araç Kiralama Hizmeti

Online Trabzon araç kiralama hizmet detayları. Motorlu taşıtların 20. yüzyılda ulaşımı atlardan devralması ile birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.