Trabzon Havalimanı Rent a Car Detayları

Trabzon havalimanı rent a car detayları: Günümüzde en çok tercih edilen araç kiralama seçeneği havalimanı oto kiralama seçeneğidir. Bu seçeneğin birçok avantajı vardır. Gurbetçilerin yani Türkiye dışında yaşayan Türklerin tercihi şu anda havalimanı kiralık araç hizmetidir. Bu hizmetin birçok avantajı vardır. Havaalanı kiralık araba hizmetinin avantajlarını şu şekilde maddeleyebiliriz:

 1. Uçaktan indiğiniz anda kalan yolculuğunuzu konforlu ve lüks araçla yapmaya devam edebilirsiniz. Bu araçlar yolculuğunuzu keyifli bir seyahate dönüştürmektedir.
 2. Nevigasyon olanağı sayesinde havalimanından gideceğiniz adrese kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 3.  Türkiye sınırları içerisinde, kiralık araç hizmetiyle kiralanan araçla özgürce gezebilirsiniz.
 4. Aracı yine havalimanında teslim edebilirsiniz. Bu şekilde hiçbir şekilde diğer ulaşım araçlarına ihtiyaç duymadan ulaşım sorununu çözebilirsiniz.
 5. Lüks araçların çok pahalı olmasına karşılık kiralama ücretleri cüz’idir. Servet değerindeki bu araçları iyi fiyata kiralama imkanı elde edebilirsiniz.
Trabzon Havalimanı Rent a Car Detayları
Trabzon Havalimanı Rent a Car Detayları

Havaalanı kiralama işlemlerinde firmalar aracı uçağınızı iniş saatinden önce çıkış bölümünde hazır bekletmektedir. Aynı şekilde elemanlar dönüşte aracı uçağınızın kalkış saatinde teslim almaktadır. Pratik kullanışlı ve etkili bu yöntemle artık şehir içi ve şehirler arası ulaşım tatilciler için sorun olmaktan çıkmaktadır.

Trabzon Havalimanı Rent a Car

Kiraladığınız aracı teslim aldıktan ve kiralık araç sözleşmesi imzaladıktan sonra sözleşme süresi boyunca kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Şehir içinde, şehirler arası yollarda, köylerde ve kasabalarda özgürce gezebilirsiniz. Türkiye sınırları içerisinde, kiralama süresi boyunca aracınızla gezebilirsiniz.

Araç sözleşmesi, araç kullanımı konusunda resmi prosedürü belirleyen bir konudur. Sözleşmenin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sözleşmenin maddeleri kiralayan kişi tarafından takip edilmelidir ve imzalama işlemi öncesinde bilgi sahibi olunmak istenen konular açıkça ifade edilmelidir.
 • Aracı kiralayan ve sözleşmede adı geçen kişiler dışında araç kullanılamaz. Kullanıldığı zaman sözleşme maddeleri geçerliliğini yitirir ve sigorta işlemi gerçekleşmez.
 • Aracı kiralayan veya kiralayan kişinin belirlediği kişilerin dışında kalan kişiler kullanacaksa bu sözleşmeye eklenmelidir. Özellikle şirketlerin kiralık araç işlemlerinde sözleşmeye aracı kullanacak personel eklenmelidir.
 • Full veya genel kasko seçenekleri kullanım esnasında meydana gelen hasarın karşılanması için önemlidir. Ancak kasko şartları sözleşme kuralları çerçevesinde geçerlidir.
 • Araç ticari kullanılamaz ve ikinci bir şahsa devredilemez. Böyle bir şey söz konusu olursa şirket aracı geri alabilir. Geri alma işleminde müşterini onayı beklenmez.
 • Araç kanunsuz işlerde kullanılamaz. Kullanıldığı taktirde sözleşme geçerliliğini yitirir ve aracın geri teslim edilmesi gerekir.
 • Kiralanan araç kötü kullanıldığı zaman da sözleşme maddeleri geçerliliğini yitirir ve araç geri teslim edilir.
 • Aracın kaza yapması durumunda şirketin aranması ve durumdan haberdar edilmesi gerekir.
 • Arıza ve benzeri durumlarda da aynı şekilde kiralık araç şirketine haber edilmelidir.
 • Aracın çekilmesi veya çalınması gibi durumlarda da öncelikle şirkete haber edilmelidir. Şirket gerekli resmi işlemleri başlatmaktadır.

Sözleşmede bulunan maddelerin en iyi şekilde incelenmesi ve sürücünün bu kurallar çerçevesinde aracı kullanması durumunda herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Firmamız müşterimizin memnun olması ve huzurlu bir tatil geçirmesi adına sözleşme yöntemi ile kiralık araç hizmeti sunmaktadır.

Hakkında Murat Yıldız

Check Also

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon havalimanı rent a car hizmetleri: Günümüz kiralık araç sektöründe oto kiralamada havalimanı seçenekleri öncelikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.