Trabzon Gezisi ve Araç Kiralama

Trabzon gezisi ve araç kiralama nasıl olmalıdır? Nerede ne yenir, nereye gidilmeli? Tarzındaki tüm soruların yanıtı yazımızda sizleri bekliyor. Karadeniz bölgesinde bulunan ve bulunduğu coğrafyayla birlikte ülkemiz için sahip olduğu kültür, tarih açısından önemli bir konumda bulunan şehrimiz Trabzon’dur. Trabzon şehri doğasıyla da farklı ve güzel bir şehirdir.

Trabzon Gezisi ve Araç Kiralama

Trabzon Gezisi

Trabzon’da gezebileceğiniz birçok tarihi mekanla birlikte doğa güzellikleri bulunmaktadır. Ve sahip olduğu gelenek ve göreneklerle birlikte gezmenin dışında Trabzon’un kendine has birçok lezzeti de vardır. 

Trabzon’da araba kiralayarak nereleri gezebilir ve nerede hangi lezzeti yiyebilirsiniz gelin birlikte bakalım. Trabzon gezisi rehberimiz sizlerle.

Trabzon’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Trabzon kahvaltıları hem organik, doğal olmasından hem de kahvaltıların vazgeçilmezi olan kuymakdan dolayı çok önemlidir. Trabzon’a gittiniz ve kahvaltı etmek istiyorsunuz en iyi nerede kahvaltı ederim diye düşünüyorsanız gitmeniz gereken yer belli. Trabzon’da en iyi kahvaltıyı kuymağıyla meşhur Sümer Restoranda yapabilirsiniz. Sümer Restoran, Maçka’da nehir kenarındadır. Şehir merkezine yaklaşık 53 km uzaklıktadır.

Trabzon’da Ne Yenir?

Trabzon deyince akıllara gelen ve olmazsa olmazlarından olan ilk yemek, ilk lezzet hamsidir. Trabzon’da hamsiyle ilgili her yemeği bulabilir ve yiyebilirsiniz. Hamsi tava, hamsili pilav ve daha nicesi bunlara örnek verilebilir. Bunun dışında Trabzon’da yiyebileceğiniz Trabzon’un meşhur yemekleri köfte, pide, kuymak, Akçaabat köftesi, karalahana yemekleridir.

Trabzon’da Yemek Nerede Yenir?

Merkeze yaklaşık 44 km uzaklıktaki Akçaabat’ın köftesi Trabzon’un gurur kaynağı. Şehirde Akçaabat köftesi yiyebileceğiniz birçok seçenek olsa da Trabzonlular Nihat Usta’yı ayrı bir yere koyuyor. Onun köftelerini lokuma benzetenler ve şehrin en iyisi olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Trabzon’da lahana yemekleri ve fındık sarması denince de Cemil Usta akla geliyor. Sebze yemeklerini seven ve Trabzon’un ünlü lahana dolmasını merak edenler Cemil Usta’ya mutlaka gitmeli. Karadeniz pidesi için Trabzonluların önerdiği Karpi Pide de lezzetli bir seçenek.

Trabzon’da hamsi yemeden şehirden ayrılmak olmaz. Trabzonlular, hepimizin bildiği bu gerçeğin altını bir kez daha çizdiler. Peki, hamsi nerede yenir? Trabzonlular bu soruya “Ortahisar’daki 100. Yıl Balıkçı Restaurant’da” cevabını veriyor. Burası şehrin klasikleşmiş mekanlarından biri. Sıcak, samimi ve lezzetli…

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’a geldiniz ve gezilecek yerler neresi diye soruyorsanız bunun cevabını Trabzonlulardan sizler için aldık ve yazımızda yer veriyoruz. Trabzonlulara göre şehirlerine geldiğiniz zaman gitmeniz gereken ilk yerlerden biri merkeze yaklaşık 100 km uzaklıktaki Uzungöl’dür. Daha sonrası için Lapazan Yaylasıdır. Trabzon’un doğasını en iyi şekilde anlayabilmeniz ve tüm doğa güzelliğini görmeniz açısında gitmelisiniz.

Trabzon Araç Kiralama

Trabzon’a geldiniz ve doğa ve tarihi yapıtları keşfetmek, keşfederken de Trabzon’un sahip olduğu tüm lezzetlerini tatmak için VIP Karadeniz Trabzon araç kiralama ofisinden araba kiralayabilir ve bu gezintinizin keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz. Telefonla ya da internet üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. İyi gezmeler dileriz.

Hakkında Murat Yıldız

Check Also

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon Havalimanı Rent a Car Hizmet Detayları

Trabzon havalimanı rent a car hizmetleri: Günümüz kiralık araç sektöründe oto kiralamada havalimanı seçenekleri öncelikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.