Araç Kiralamada Yaş Sınırı Kaçtır?

Araç Kiralamada yaş sınırı kaçtır? Trabzon Oto Kiralama firmaları sizlere nasıl bir yaş sınırı koyuyor? Trabzon’da araç kiralamak istiyorsunuz fakat hangi aracı kiralamak için en az kaç yaşında olmanız gerektiğini bilmiyorsanız, aklınızda oluşan tüm sorulara cevap verecek bir yazı hazırladık.

Araç Kiralamada Yaş Sınırı

Rent a car kelimesi Türkçemize araç kiralama hizmeti olarak yerleşmiştir. Bildiğiniz üzere Türkiye’de son çeyrek asrın en çok konuşulan işlerinden biri oto kiralama olmaktadır. Özellikle 1990’lı yılların sonunda doğru global manada turizmin artış göstermesiyle beraber araç kiralama sektörü de canlanmıştır. Günümüzde dünyanın hemen hemen her yerinde artık araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Şayet bir yere gittiniz, yeni ehliyet aldınız ve araç kiralamak istiyorsunuz tam da bu noktada rent a car ofislerine uğrayarak araç kiralayabilirsiniz. Trabzon Rent A Car firmaları arasından seçiminizi yaparak siz de istediğiniz tarzda aracı kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamada Yaş Sınırı

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Hemen her işte olduğu gibi araba kiralama sektöründe de bir takım şartlar mevcuttur. Firmalar tarafından sunulan şartlar farklılık gösterse de Trabzon Araç Kiralama firmalarının genel şartlarından sizlere bahsetmek istiyoruz.

Araç kiralamak için en önemli şart bir ehliyet sahibi olmanızdır. Şayet bir sürücü belgeniz yok ise Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğinde trafiğe açık alanlarda kiralık araç alamaz ve kullanamaz. Ayrıca, araç kiralamak için sadece sürücü belgeniz olması yeterli olmamakla beraber aynı zamanda sürücü belgenizin en az 1 yılı doldurmuş olması gerekmektedir. Sigorta şirketlerinin araç kiralamak için sizlere sunduğu kaskolarda belirtildiği gibi kiralık araçlar için minimum yaş 21 olduğu gibi bu şartla beraber firmadan firmaya göre değişebilen yakıt, ödeme şartları, ek sürücü sınırı ve diğer araç kiralama şartlarına uymanız gerekiyor. Araç kiralamada yaş sınırı genel olarak:

Ekonomik grup araçlarda 21 yaş şartı aranırken en az 1 yılı doldurmuş ehliyet, orta sınıf araç kiralarken 21 yaş şartı aranırken en az 2 yılı doldurmuş ehliyet, lüks araç kiralarken 21 yaş ve en az 3 yıl ehliyet, suv araç kiralarken 25 yaş şartı aranırken en az 5 yıllık ehliyet aranmaktadır.

Hakkında Özlem Ege

Check Also

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralaması yapmak özellikle en çok araştırılması gereken konular arasında yer almaktadır. Mutlaka araç kiralama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.